MISTRZOSTWA IT

I OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA IT

Autor: cmp3d
Data publikacji: 4 września 2022
MIT

5 września 2022 r. ruszyły zapisy do I Ogólnopolskich Mistrzostw IT. Na ich uczestników czekają konkurencje z programowania, składania i budowy komputerów, mikrokontrolerów, a także projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki.

I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT to edukacja, rywalizacja i dobra zabawa. Przygotowujemy uczestników do wymagań rynku pracy, będą oni mieli szansę szkolić się razem z naszymi partnerami oraz rozwiązywać zadania konkursowe z programowania, składania i budowy komputerów, mikrokontrolerów, cyberbezpieczeństwa, projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki.

Na uczestników I Ogólnopolskich Mistrzostw IT czekają najbardziej aktualne nowinki technologiczne, zaawansowane produkty informatyczne, możliwość szkoleń z potencjalnymi pracodawcami, elita branży IT zebrana w jednej przestrzeni on-line i wartościowe nagrody rzeczowe i rozwojowe. Finały Mistrzostw odbędą się w październiku na Poznań Game Arena.

“Zapraszamy wszystkich młodych ludzi i ich opiekunów do udziału w I Ogólnopolskich Mistrzostwach IT. To wydarzenie dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z bardzo szeroko pojętą informatyką – od programowania, poprzez komputerową diagnostykę pojazdów aż po druk 3D. Czekamy na młodzież i nauczycieli, gwarantujemy potężną dawkę wiedzy i pozytywnej energii” – zachęca Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, organizator I Ogólnopolskich Mistrzostw IT.

I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT zyskały już ambasadorów, którzy będą wspierać ich uczestników na każdym etapie rozgrywek:

Barbara Halska – nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie, nagrodzona tytułem Nauczyciel Roku 2014. Specjalistka ds. Marketingu w firmie Hostersi. Współautorka podręcznika do kwalifikacji E13 i EE08 na kierunku technik informatyk. Współautorka podstawy programowej z informatyki, technik programista. Ekspertka ORE i MEN.

Grzegorz Duda – w wieku 18 lat otworzył swój własny warsztat, gdzie zaczął naprawiać, modyfikować i budować samochody, co doprowadziło do stworzenia firmy, wyposażonej w laboratorium badawcze, która zajmuje się wszystkim co związane jest z motoryzacją. Zdobył 14 tytułów mistrza i V-ce Mistrza Polski, 9 tytułów Mistrza Europy FIA CEZ oraz Międzynarodowy Puchar FIA International Hill Climb CUP.

Petros Psyllos – w ramach działalności naukowo-wynalazczej-biznesowej zajmuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w tym m.in. zastosowaniami sztucznej inteligencji, robotami społecznymi, wirtualnymi asystentami.

W ramach I Ogólnopolskich Mistrzostw IT odbędzie się konferencja “Branża IT w dobie cyfryzacji”, organizowana przez Instytut Badań Edukacyjnych i Zespół Liderów Regionalnych ds. ZSK. Uczestnicy dyskusji będą dyskutować m.in. o takich obszarach jak sztuczna inteligencja i innowacje w branży IT, Odznaka+ system i aplikacja wiarygodnego poświadczania umiejętności, nauczanie przedmiotów informatycznych w szkołach jako wstęp do pasji i kwalifikacje rynkowe jako rozwiązanie problemów rekrutacyjnych w branży IT, a także cyberbezpieczeństwo.

DLA KOGO:

I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT są przeznaczone dla uczniów, studentów, nauczycieli i opiekunów, którzy chcą podnieść swoją konkurencyjność w szkole i na rynku pracy.

Kategorie wiekowe uczestników:

  • Szkoły podstawowe
  • Szkoły średnie i policealne
  • Szkoły wyższeDYWIZJE KONKURSOWE – 6 KATEGORII dla każdej kategorii wiekowej
  1. Programista
  2. Mechanik IT
  3. Robotyka
  4. Creative IT
  5. Druk 3D
  6. Cyberbezpieczeństwo

Uczestnicy I Ogólnopolskich Mistrzostw IT mogą startować w dowolnej liczbie kategorii w swojej kategorii wiekowej.

UWAGA!

Czas trwania półfinału to 1 godzina i 30 minut. W tym czasie można udzielać odpowiedzi na wszystkie pytania w Dywizjach, w których się zarejestrował zespół.

W finale drużyna może brać udział tylko w jednej Dywizji, w której uzyskała najwięcej punktów, na tle wszystkich uczestniczących zespołów półfinału, danej Dywizji.

KIEDY:

Zapisy od 5. IX. do 30 IX 11:00 na www.mistrzostwait.com Półfinały: 30. IX. 2022
Finały podczas Poznań Game Arena: 7-9. X.2022

Targi Poznań Game Arena mają już 18-letnią historię, którą zbudowaliśmy wspólnie z ponad 600 000 fanów gamingu z polski i z zagranicy, wpływając na rozwój Polskiego rynku gier i multimediów. Począwszy od roku 2004, Poznań staje się stolicą gier komputerowych a nasze targi przyciągają nie tylko dziesiątki tysięcy fanów, ale też najlepszych producentów i firmy tworzące świat gier i rozrywki multimedialnej. – mówi dyrektor Grupy MTP Dariusz Wawrzyniak.

Organizatorem I Ogólnopolskich Mistrzostw IT jest V8Team oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

V8Team od 11 lat tworzy projekty i wydarzenia edukacyjne wspierające młodzież i młodych dorosłych oraz nauczycieli i opiekunów, w przygotowaniu do wymogów rynku pracy. Współpracuje z wysokiej klasy specjalistami z branży motoryzacji i szeroko pojętego IT. Działania V8Team wspierają ambasadorzy i partnerzy biznesowi. Więcej informacji można znaleźć na: www.mistrzostwamechanikow.pl i www.mistrzostwait.com.

Szczególnie cenne, świadczące o randze Ogólnopolskich Mistrzostw IT, są patronaty honorowe: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, GovTech, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, a także Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Sektorowej Rady ds. Kompetencji Informatyki oraz Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii.

Patronatem medialno-edukacyjnym objął nas librus, a patronatem medialnym Radio Eska.

Niezwykle ważne są również podmioty, które współtworzą z nami tegoroczną I edycję Ogólnopolskich Mistrzostw IT jako partnerzy, a są nimi: Instytut Badań Edukacyjnych, który jest naszym partnerem merytorycznym, Actina, SilentiumPC, Hostersi, Google for Education, GoCloud.pl, Fitbit, Dell, OnLine Education, Liga Niezwykłych Umysłów, CMP, CadXpert, IronCAD, TMSYS, VPI Polska, Cyfrowy Dialog, Testportal, Fundacja ALE Nauczanie, Eurokreator, Revas, Porozumienie Spółek Celowych, Fundacja Cooperatio, Duda Motorsport oraz NeoTools.

Udostępnij NAS!! :)

Zaufaj nam!!!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zadzwoń do nas +48 535 144 000
Napisz do nas kontakt@cmp3d.pl