Laboratoria Przyszłości

Naszą misją jest otwieranie drzwi do możliwości, jakie dają nowe technologie. Jesteśmy przekonani, że zarówno nauczyciele, jak i uczniowie będą mogli rozwijać skrzydła dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości, który pozwoli im swobodnie poruszać się po świecie technologii 3D. Wspieramy i doradzamy w doborze wyposażenia pracowni druku 3D oraz programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży. Program przygotowany z możliwością uzyskania kwalifikacji rynkowej z zakresu druku 3D

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością przedstawiam ofertę naszej firmy związaną z projektem Laboratoria Przyszłości. Kompleksowo wyposażamy pracownie szkolne w drukarki 3D, skanery 3D oferując profesjonalną obsługę i wdrożenie. We współpracy ze szkołami nie ograniczamy się do jednorazowej transakcji. Świadczymy profesjonalne doradztwo oraz wsparcie posprzedażowe. Nasze produkty są modułowe, co daje możliwość stopniowej rozbudowy pracowni. Jednym z naszych największych atutów jest niepowtarzalny program edukacyjny umożliwiający zdobycie kwalifikacji rynkowej dla uczniów i nauczycieli.

Jaka drukarka 3D do projektu Laboratoria Przyszłości?

W opublikowanym katalogu wyposażenia znalazło się 175 propozycji sprzętu wraz z wymaganiami dotyczącymi jego budowy i funkcjonalności. W przypadku drukarek 3D, konieczne są zabudowane lub wymienne boki urządzenia, pole robocze o powierzchni minimum 15x15x15 cm, kompatybilny slicer, a także łączność bezprzewodowa (Wi-Fi) i możliwość zdalnego podglądu wydruku. Interfejs drukarki 3D musi być dostępny w języku polskim lub angielskim, a w zestawie ma znaleźć się instrukcja w języku polskim (może być w wersji elektronicznej).
Centrum Modelowania Przestrzennego zajmowała się m.in. wdrożeniem 12 edukacyjnych i przemysłowych drukarek 3D MakerBot Sketch w Zespole Szkół nr 5 w Stargardzie.

Program nauczania dla nauczycieli zawiera wszystkie niezbędne zagadnienia umożliwiające przystąpienie do egzaminu do tworzonej Kwalifikacji Rynkowej na poziomie PRK-6 (Polskie Ramy Kwalifikacji) o nazwie „Modelowanie, drukowanie i skanowanie 3D w edukacji” kierowanej do nauczycieli szkół podstawowych, nauczycieli szkół ponadpodstawowych, wykładowców akademickich, szkoleniowców, trenerów, specjalistów wdrażających nowe metody i narzędzia nauczania, a w szczególności technologie i narzędzia cyfrowe.

W/w kwalifikacja pozwala na zdobycie umiejętności prowadzenia zajęć w szkole oraz umiejętności utworzenia strukturalnego (wielopoziomowego, uwzględniającego wiele aspektów) programu nauczania.
Posiadamy także wszelkie niezbędne certyfikaty wymagane przez Laboratoria Przyszłości.

Zachęcam do zapoznania się ze szczegółową oferta naszej firmy.
W przypadku pytań, chętnie służę pomocą tel. +48 535 144 000.

Zapraszam do współpracy!
Z wyrazami szacunku,
Tomasz Wróblewski

Nabór wniosków

Informujemy, że wystartował nabór dla szkół niesamorządowych i ich organów prowadzących do programu Laboratoria Przyszłości, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech. Celem programu jest zapewnienie szkołom podstawowym wsparcia finansowego (bez konieczności wniesienia wkładu własnego) na zakup nowoczesnego wyposażenia, które umożliwi rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów.

Termin składania wniosków: do 31 maja 2022 r.

Dla kogo?

Pierwsza odsłona programu dla podstawowych szkół samorządowych spotkała się z bardzo szerokim zainteresowaniem! Zgłoszenie wysłało 99% szkół, z których każda otrzymała 100% wnioskowanej kwoty. Wierzymy, że tym razem zaangażowanie będzie równie wysokie!

Procedura

1

Krok 1

Szkoła składa wniosek przez www.gov.pl/laboratoria

JESTEŚ DYREKTOREM SZKOŁY?

2

Krok 2

Wniosek trafia do weryfikacji organu prowadzącego

3

Krok 3

Organ prowadzący składa wniosek o udzielenie wsparcia przez www.gov.pl/laboratoria

JESTEŚ ORGANEM PROWADZĄCYM?

4

Krok 4

Wniosek trafia do oceny wojewody/właściwego ministra

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w programie Laboratoria Przyszłości.

Produkty

sprawdź ofertę produktów dedykowanych dla Laboratoriów Przyszłości

Aktualności

Zobacz naszą ofertę dla LP

Kliknij poniższy przycisk i przejdź do sklepu

Zaufaj nam!!!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zadzwoń do nas +48 535 144 000
Napisz do nas kontakt@cmp3d.pl