Autor: cmp3d
Data publikacji: 12 kwietnia 2024

Historyczny moment dla branży druku 3D.

Branża technologii przyrostowych w Polsce świętuje historyczny moment. Ministerstwo Rozwoju i Technologii, w oficjalnym komunikacie opublikowanym w Monitorze Polskim, ogłosiło włączenie kwalifikacji wolnorynkowej dotyczącej **Wdrażania technologii przyrostowej i inżynierii odwrotnej** do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK). Jest to kamień milowy, na który wielu profesjonalistów i entuzjastów druku 3D długo czekało.

Co to oznacza dla branży?

Wprowadzenie tej kwalifikacji do ZSK to nie tylko potwierdzenie znaczenia druku 3D i inżynierii odwrotnej w nowoczesnym przemyśle, ale także wyraźny sygnał dla przedsiębiorców i inwestorów o stabilności oraz przyszłościowych perspektywach tych technologii. Od teraz, firmy poszukujące specjalistów w tej dziedzinie będą miały do dyspozycji narzędzie umożliwiające weryfikację umiejętności i wiedzy potencjalnych pracowników, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki.

 

Jakie korzyści dla specjalistów i przedsiębiorców?

Dla specjalistów, formalna kwalifikacja otwiera drzwi do nowych możliwości zawodowych i rozwoju osobistego. Jest to potwierdzenie ich umiejętności i wiedzy, co może przyciągnąć lepsze oferty pracy, większą stabilność zatrudnienia oraz możliwość pracy nad bardziej zaawansowanymi projektami. Przedsiębiorcy, z kolei, zyskują pewność, że inwestując w specjalistów posiadających tę kwalifikację, stawiają na ludzi z odpowiednimi kompetencjami, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa i efektywności wdrażanych innowacji.

Wyzwania i możliwości

Integracja tej kwalifikacji z Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji nie jest jedynie formalnością. To przede wszystkim wielka odpowiedzialność dla ośrodków edukacyjnych, które teraz staną przed wyzwaniem przygotowania adekwatnych programów szkoleniowych, spełniających wysokie standardy kwalifikacji. Jest to również szansa na rozwój nowych metod dydaktycznych i narzędzi, które jeszcze bardziej przybliżą technologię druku 3D do użytkowników końcowych i przyspieszą jej implementację w różnych sektorach gospodarki.

Ogłoszenie Ministerstwa Rozwoju i Technologii jest wyrazem uznania dla rosnącego znaczenia druku 3D i technologii przyrostowych w polskiej i światowej gospodarce. Włączenie specjalistycznej kwalifikacji do ZSK to nie tylko krok naprzód dla branży, ale także dla całego kraju, który dzięki temu staje się bardziej konkurencyjny na globalnym rynku innowacji. To zapowiedź nowej ery w przemyśle produkcyjnym, w której Polska ma szansę zająć czołowe miejsce, dzięki inwestycji w kapitał ludzki i rozwój kompetencji kluczowych dla przyszłości.

Udostępnij NAS!! :)

Zaufaj nam!!!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zadzwoń do nas +48 535 144 000
Napisz do nas kontakt@cmp3d.pl