Certyfikat potwierdza, że jego właściciel ma wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne wymagane dla danej kwalifikacji.
Certyfikat jest przyznawany przez ekspertów w danej dziedzinie. To oni sprawdzają, czy dana osoba osiągnęła odpowiednie efekty nauczania. Robią to w procesie walidacji – zgodnie z określonymi kryteriami i zasadami zapewniania jakości.
Nie każdy może zostać ekspertem – tę role mogą pełnić tylko osoby o odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu w danym obszarze.
CERTYFIKAT DZIĘKI OZNACZENIU
PRK JEST ROZPOZNAWALNY TAKŻE ZA GRANICĄ:
To ty decydujesz czy jesteś gotowy podejść do egzaminu. Przejrzyj test, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Obejrzyj sprzęt, na którym będziesz egzaminowany, a nawet przykładowy przebieg egzaminu. W przypadku wątpliwości możesz zadzwonić do naszego doradcy. Możecie wspólnie przeanalizować Twoje portfolio.
Jeśli uznasz, że do pełnej kwalifikacji brakuje Tobie jakieś umiejętności możemy wskazać, gdzie organizują kursy, abyś uzupełnił doświadczenie. Jeśli pracowałeś na podobnej drukarce 3D, ale chcesz sprawdzić czy nasza nie zaskoczy Cię jakąś różnicą, możesz przyjść na dzień otwarty lub konsultacje.
Niezależnie od tego, czy podejdziesz do egzaminu po samoocenie, czy będziesz musiał swoim umiejętnościom nadać ostatni szlif i tak zdobędziesz nowy zawód szybciej niż w edukacji formalnej. Twój nowy pracodawca już czeka na Ciebie. To on pomógł nam spisać oczekiwane umiejętności.
W styczniu 2022r Centrum Modelowania Przestrzennego otrzymało z ramienia Ministerstwa Cyfryzacji decyzję, która uprawnia do egzaminowania i wydawania certyfikatów potwierdzających nabycie kwalifikacji cyfrowych włączonych do Zintegrowanego Sytemu Kwalifikacji, na różnych poziomach Polskich Ram Kwalifikacji.
Instytucja Certyfikująca (IC) to podmiot z uprawnieniami do nadawania określonych kwalifikacji włączonych do ZSK, czyli do wydawania dokumentów (np. certyfikatów) potwierdzających posiadanie kwalifikacji. Wydanie takiego certyfikatu jest zwieńczeniem procesu sprawdzania wiedzy i umiejętności osoby ubiegającej się o nadanie danej kwalifikacji. Za organizację i przebieg tego procesu również odpowiada IC. Proces ten jest określany mianem walidacji.
Zarejestrowanie się i rozpoczęcie procesu certyfikacji
W tym kroku należy dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty oraz deklaracje.
Po pozytywnym przejściu weryfikacji, można przejść do następnego kroku.
Negatywny wynik weryfikacji oznacza konieczność uzupełnienia brakujących dokumentów oraz deklaracji.
W tej części przeprowadzany jest test teoretyczny w formie pisemnej lub przy pomocy systemu elektronicznego.
Pozytywny wynik testu pozwala przejść do części praktycznej.
Uzyskanie negatywnego wyniku testu kończy proces certyfikacji i wiąże się z brakiem uzyskania certyfikatu. Od negatywnego wyniku testu przysługuje odwołanie.
Na tym etapie osoba starająca się o uzyskanie certyfikatu poddawana jest następującym procedurom weryfikacyjnym:
Pozytywny wynik części praktycznej kończy proces certyfikacji i wiąże się z uzyskaniem certyfikatu.
Uzyskanie negatywnego wyniku rozpoczyna procedurę odwoławczą, która może zakończyć się brakiem uzyskania certyfikatu, koniecznością powtórzenia części praktycznej lub w wypadku pozytywnego rozpatrzenia odwołania – uzyskaniem certyfikatu.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji