Loading...
CERTYFIKACJA2022-06-13T17:09:18+02:00

Certyfikat z PRK

CERTYFIKAT DZIĘKI OZNACZENIU
PRK JEST ROZPOZNAWALNY TAKŻE ZA GRANICĄ:

  • jako pracownikowi ułatwi Ci przedstawienie zagranicznemu pracodawcy poziomu swoich umiejętności,
  • jako firmie ułatwi Ci wykazanie europejskiemu kontrahentowi, że masz pracowników o odpowiednich kompetencjach, by podjąć się zlecenia.

Co potwierdza certyfikat i kto go przyznaje?

Certyfikat potwierdza, że jego właściciel ma wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne wymagane dla danej kwalifikacji.

Certyfikat jest przyznawany przez ekspertów w danej dziedzinie. To oni sprawdzają, czy dana osoba ma osiągnęła odpowiednie efekty nauczania. Robią to w procesie walidacji – zgodnie z określonymi kryteriami i zasadami zapewniania jakości.

Nie każdy może zostać ekspertem – tę role mogą pełnić tylko osoby o odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu w danym obszarze.

Instytucja certyfikująca

W styczniu 2022r Centrum Modelowania Przestrzennego otrzymało, z ramienia Ministerstwa Cyfryzacji decyzję, która uprawnia do egzaminowania i wydawania certyfikatów potwierdzających nabycie kwalifikacji cyfrowych włączonych do Zintegrowanego Sytemu Kwalifikacji, na różnych poziomach Polskich Ram Kwalifikacji.

Czym jest IC?

Instytucja Certyfikująca (IC) to podmiot z uprawnieniami do nadawania określonych kwalifikacji włączonych do ZSK, czyli do wydawania dokumentów (np. certyfikatów) potwierdzających posiadanie kwalifikacji. Wydanie takiego certyfikatu jest zwieńczeniem procesu sprawdzania wiedzy i umiejętności osoby ubiegającej się o nadanie danej kwalifikacji. Za organizację i przebieg tego procesu również odpowiada IC. Proces ten jest określany mianem walidacji.

Samoocena

To ty decydujesz czy jesteś gotowy podejść do egzaminu. Przejrzyj test, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Obejrzyj sprzęt, na którym będziesz egzaminowany, a nawet przykładowy przebieg egzaminu. W przypadku wątpliwości możesz zadzwonić do naszego doradcy. Możecie wspólnie przeanalizować Twoje portfolio.

Ostatni szlif

Jeśli uznasz, że do pełnej kwalifikacji brakuje Tobie jakieś umiejętności możemy wskazać, gdzie organizują kursy, abyś uzupełnił doświadczenie. Jeśli pracowałeś na podobnej drukarce 3D, ale chcesz sprawdzić czy nasza nie zaskoczy Cię jakąś różnicą, możesz przyjść na dzień otwarty lub konsultacje.

Elastyczność

Niezależnie od tego, czy podejdziesz do egzaminu po samoocenie, czy będziesz musiał swoim umiejętnościom nadać ostatni szlif i tak zdobędziesz nowy zawód szybciej niż w edukacji formalnej. Twój nowy pracodawca już czeka na Ciebie. To on pomógł nam spisać oczekiwane umiejętności.

Nowoczesna pracownia druku 3D w Stargardzie

By |9 kwietnia, 2021|Categories: Drukarki 3D, Edukacja, Laboratoria Przyszłości, Latest Articles|Tags: , , , , , , , , , , |

Są dwie takie pracownie w Polsce. Jedna jest w Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, a druga w Zespole Szkół nr5 w Stargardzie.

Możliwość komentowania Nowoczesna pracownia druku 3D w Stargardzie została wyłączona

kliknij poniższy przycisk i zapisz się na egzamin

procedura walidacyjna
Przejdź do góry